Po słonecznej stronie życia
strona1.jpg

twoje korzyści - 10 powodów do zadowolenia

- Bezpieczeństwo - bez niebezpiecznych wiórów
- Łatwa pielęgnacja - bez malowania i olejenia
- Nie szarzeje jak drewno
- Odporne jak drewno na owady i grzyby
- Barwione na wskroś - farba się nie zdziera
- Przeciwpoślizgowe dzięki powierzchni ze strukturą
- Ekologiczne - nie z drewna tropikalnego
- Prosta obróbka - jak zwykłego drewna
- Niewidoczne mocowanie klamrami
- Nie zawierają PCW - tworzywo drzewno-polimerowe

Mistrzowskie rozwiązanie
strona2.jpgKochasz naturalność drewna? – My tak!
Tarasowe panele podłogowe megawood® łączą w sobie zalety naturalnego surowca, jakim jest drewno, z nowoczesną technologią, tworząc wspólnie niepowtarzalne tworzywo, o praktycznie nieograniczonych możliwościach zastosowania. Cechy tego produktu zachwycają użytkowników małych i dużych tarasów. Panele megawood® gwarantują długotrwałą, niezakłóconą satysfakcję z wykonanego tarasu – trwałego, łatwego w pielęgnacji i prawie niezniszczalnego. Tarasowe panele podłogowe megawood® składają się w 75% z naturalnych drewnianych włókien a w 25% z wysokojakościowych polimerowych spoiw i dodatków. W trakcie złożonego procesu produkcji składniki te łączą się i tworzą wspólnie niepowtarzalne tworzywo. Termoplastyczny, ekologiczny płaszcz ze sztucznego tworzywa uzupełnia korzystne cechy drewna i w ten sposób wzbogaca je o wiele nowych zalet. Tworzywo to wygląda jak drewno, jest jak drewno w dotyku, można jak drewno obrabiać, jest jednak szlachetniejsze, łatwiejsze w pielęgnacji i bardziej trwałe i wytrzymałe od litego drewna.
megawood_surowce.png
Wyroby megawood® spełniają wysokie wymagania znaku „Wymogi jakościowe i badania kompozytów drzewno-polimerowych“. Naturalne składniki paneli megawood® pochodzą w 100% z zagospodarowanych odnawialnie, krajowych zasobów leśnych i posiadają certyfikat PEFC.
Po prostu mistrzowskie!


bogactwo kolorów

Marzysz o tarasie, który doskonale dopasuje się do atmosfery Twego domu i ogrodu? Z tarasowymi panelami podłogowymi megawood® to żaden problem. Tarasowe panele podłogowe megawood® to prawdziwy mistrz metamorfozy. Panele są dostępne w kolorach

brazowy.jpg   orzechowy.jpg bazaltowy.jpg 

Tworzą 3 nowoczesne barwne warianty, które pozwalają na indywidualne zaprojektowanie tarasów i powierzchni na wolnym powietrzu – odpowiednio do atmosfery otoczenia. Niezależnie od tego, czy lubisz śródziemnomorski styl życia, czy też raczej preferujesz klasykę lub nowoczesność – wśród tarasowych paneli podłogowych megawood® znajdziesz kolor, który będzie zgodny z Twoim stylem życia. Panele te można stosować zarówno w obszarach nasłonecznionych, jak i w zacienionych ogrodach. Tarasowe panele podłogowe megawood® nie szarzeją. Wręcz przeciwnie, wpływ środowiska naturalnego powoduje ich lekkie ciemnienie, przez co stają się jeszcze bardziej naturalne. Nie trzeba ich malować ani olejować. Można chodzić po nich beztrosko boso, gdyż niebezpieczne wióry należą już do przeszłości. Właśnie tak, jak Ci się podoba.

Zdolny do przemian
możliwość wyboru struktury powierzchni i profilu

strona3.jpgTarasowe panele podłogowe megawood® są dostępne jako panele lite lub jako lekkie panele z pustymi komorami. Panele lite są przeznaczone do stosowania w szczególnie ciężkich warunkach eksploatacji. Panele te są jeszcze bardziej odporne i mniej wymagające od paneli z pustymi komorami, które i tak charakteryzują się już bardzo wysoką jakością. Umożliwiają one na przykład układanie podłóg o mniejszym spadzie oraz wykonanie stopni schodów. Lite panele pozwalają na realizowanie projektów i wzorów, na które do tej pory nie pozwalały możliwości technologiczne. Popuść wodze swojej fantazji. Tarasowe panele podłogowe megawood® nie mają "góry" ani "dołu" – można je układać obustronnie. Mogą być drobno żłobkowane lub szeroko rowkowane, obie struktury powierzchni można stosować odpowiednio do osobistych upodobań. Tarasowe panele podłogowe megawood® okazują się w codziennym użytkowaniu jednakowo odporne i niewrażliwe, niezależnie od rodzaju wybranej powierzchni zewnętrznej. Deformacje i zadrapania prawie nie występują. Także po latach użytkowania taras będzie zachwycał nieporównywalnym urokiem. Tarasowe panele podłogowe megawood® są antypoślizgowe także wtedy, gdy są wilgotne lub mokre. Jest to szczególna cecha wynikająca z kompozycji materiału i struktury powierzchni.

Większe wymiary
DUŻY BRAT PANELE JUMBO MEGAWOOD®

Dzięki innowacyjnym technologiom uzyskano wymiary paneli, które przy użyciu litego drewna byłyby niewykonalne. A wszystko tu przy stałych, korzystnych cechach produktu.
Panele Jumbo megawood® opracowano specjalnie do dużych powierzchni o wysokich wymaganiach – mają korzystne proporcje i niepowtarzalny wygląd. Duże tarasy stają się dzięki nim obiektami przyciągającymi uwagę. Duża szerokość paneli Jumbo megawood®, wynosząca 242 mm, czyni je niepowtarzalnymi.
Panele Jumbo megawood® są oczywiście dostępne:

  • jako panele lite lub z pustymi komorami
  • w aktualnych kolorach: brązowym, orzechowym i bazaltowym
  • o różnych strukturach powierzchni: rowkowane i żłobkowane.

Przy takiej samej powierzchni tarasów panele Jumbo megawood® pozwalają – w porównaniu z tarasami układanymi ze standardowych paneli o szerokości 145 mm (tarasowych paneli podłogowych megawood®) – na ich wykonanie z mniejszej liczby paneli, listew fugowych, klamer, mniejszym nakładem pracy i prawie za identyczną cenę, umożliwiając tworzenie specjalnych i ekskluzywnych projektów. Rozkoszuj się pięknem.

Nierozdzielne
doskonały partner

System klamer Specjalny system klamer czyni układanie podłóg dziecinnie łatwym. Psujące efekt podłogi łby wkrętów należą do przeszłości. Taras, jako całość, sprawia wrażenie harmonii i elegancji. Klamry te skonstruowano specjalnie do tarasowych paneli podłogowych megawood®, dzięki temu pasują one doskonale w boczne policzki rowka wpustowego paneli podłogowych i pewnie mocują je przez cały okres żywotności konstrukcji megawood®. Dzięki czarnemu zabarwieniu (także wchodzące w skład dostawy wkręty ze stali nierdzewnej są lakierowane na czarno) klamry są praktycznie niewidoczne. Klamry zapewniają identyczny odstęp pomiędzy tarasowymi panelami podłogowymi. Klamry kompensują także pęcznienie tarasowych paneli podłogowych w pierwszych miesiącach, co powoduje zmiany ich szerokości i grubości.strona6.jpg
Listwa wpustowa Jako idealne uzupełnienie tarasowych paneli podłogowych megawood® oraz dużych paneli megawood® Jumbo proponujemy kauczukowe listwy wpustowe. Dzięki tym specjalnym listwom profilowym można, oprócz otwartego układania paneli z klasyczną szczeliną dylatacyjną, wykonywać także zamknięte podłogi tarasowe. Listwy wpustowe dopasowują się dokładnie do tarasowych paneli podłogowych megawood® (kompensując elastycznie ewentualnie oddziałujące na taras naprężenia). Listwy wpustowe, klamry ze stali nierdzewnej i tarasowe panele podłogowe tworzą doskonale dopasowany system – pod warunkiem, że Twój taras jest wykonany na odpowiedniej podstawie i dostatecznie wietrzony.

Stylowe oświetlenie
megalight - uzyskać we właściwym świetle

strona7.jpgStwórz nastrojowe akcenty świetlne. Reflektory podłogowe LED megalite rozpromienią Twój taras także po zachodzie słońca. Reflektory megalite są wykonane ze stali szlachetnej i bezpiecznego szkła. Stanowią idealne optyczne uzupełnienie tarasowych paneli podłogowych megawood®. Są one dostępne w rozmiarach „Mini“ (Ø 34mm; 0,4 W) i „Maxi“ (Ø 60mm; 0,9 W), w kolorach białym ciepłym i niebieskim.
Dzięki nowoczesnej technologii LED podłogowe reflektory megalite są bardzo oszczędne. Nie tylko zużywają mało energii, ale także są wyposażone w czujnik zmierzchowy. W zależności od ilości padającego światła, system oświetleniowy LED megalite włącza się i wyłącza automatycznie. Reflektory podłogowe LED megalite mogą spełniać na tarasach i na zewnątrz różne funkcje: wskazywać drogę, pełnić rolę punktów orientacyjnych lub elementów ozdobnych. Stwórz stylową i przyjemną, ciepłą atmosferę – graj światłem.

Nowe wyroby
ochrona sfery prywatnej

medawood1.jpg „Widzieć i być widzianym" – wszędzie, ale nie na własnym tarasie.  megawood® oferuje idealne rozwiązania także dla ochrony  prywatności – system ścianek tarasowych megawood®, które dodatkowo chronią przed wiatrem. W ten sposób zagwarantujesz intymność na własnym tarasie a spojrzenia ciekawskich na pewno tutaj nie dotrą. Solidny system ścianek tarasowych megawood® zachwyca prostą elegancją. Połączenie słupków o przekroju 100 x 160 mm i profili ściennych o wymiarach 25 x 232 mm zapewnia dobrą odporność w każdych warunkach pogodowych.
Prosty modułowy system, poszczególne części są ze sobą łączone wtykowo i skręcane, pozwala na uzyskanie indywidualnych  wysokości i szerokości do 2m.


Dostępne w 2 kolorach:

  • brązowym
  • orzechowym

Połączenie systemu modułowego z wieloma kolorami pozwala na osiągnięcie indywidualnych konstelacji barw i kolorów. Niezależnie od tego, jak się zdecydujesz – czy wybierzesz ocynkowane, czy też nierdzewne zakończenia słupków, słupki te będą stanowiły dodatkową ozdobę Twojej tarasowej ścianki megawood®.
Produkty megawood®– naturalne, długotrwałe, odporne przy każdej pogodzie.